INZIMITY 2018

Zimný zážitkový kurz INZIMITY 2018

--Partizánsky chodník--

Motto:
"Nemôžeme byť všetci hrdinami, pretože niekto musí stáť bokom a tlieskať hrdinstvu ostatných".

ON-LINE PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Popis projektu:

Nebola to naša vojna. Vybojovali ju za nás naši dedovia. Ľudia sa zmenili, krajina však zostala. Cieľom tohto projektu je navštíviť najzaujímavejšie časti Cesty hrdinov SNP a v sumáre ju nakoniec aj celú prejsť. Užijeme si krásu našej prírody bez strachu o holý život. Aj vďaka našim dedom. V prvej časti sa dostaneme na prelom rokov 1944-1945 a navštívime Partizánsku republiku v Nízkych Tatrách.
Zima, sneh, biele pláne pokryté snehom a horské chrbty zaliate slnkom. K tomu ešte stan, poriadny spacák, snežnice na nohy, batoh na plecia a môžeme sa vydať za nezabudnuteľnými zážitkami.
Presne takto bude vyzerať náš zimný outdoorový zážitkový kurz, ktorý je určený pre širokú verejnosť a ktorý pre vás už nedočkavo pripravujeme. Počas 5 nezabudnuteľných dní zažijete všetko, čo vám toto obdobie môže ponúknuť – zimné putovanie, sneh, radosť, priateľstvo, fyzický i psychický reset.


Počet účastníkov je obmedzený na 20 osôb.


DÔLEŽITÉ: Kurz sa skladá z 2 častí a je výberový! Prihláška nezaručuje automaticky účasť, ale keď ju nepošlete, nebudeme o vás vedieť :-)


Sami si otestujete svoje schopnosti, možnosti aj výbavu počas našej „výberovky“ – úvodného stretnutia, ktoré sa bude konať v decembri, kde si dáme trošku do tela a zistíme, kto je a kto ešte má určite rezervy v príprave.

Termíny

Výberovka: 1. – 2. december 2017
Expedícia: 31. január – 4. február 2018
Veková kategória: 18+
Miesto konania projektu
               Výberovka– Kremnické vrchy
               Hlavná časť – Veľká Fatra, Nízke Tatry
Cena: 70 €

Čo vás čaká?
•         Prejdete si časť cesty hrdinov SNP v zime, ako samotní hrdinovia.
•         Zažijete 5 neopakovateľných dní a 4 noci v zimnej prírode.
•         Zistíte, s akým málom si človek v skutočnosti vystačí.
•         Užijete si veľa smiechu, občasné škrípanie zubov a pár prekvapení (niekedy i 
          neplánovaných).
•         O čo ťažší sa vám bude zdať váš batoh, o to ľahšie bude vaše srdce.
•         Domov sa vrátite s čistou hlavou a kopou energie

Cena tiež zahŕňa: prenájom snežníc, náklady na prípravu kurzu, odborné zabezpečenie a vedenie kurzu, náklady na špeciálne programové vybavenie.

Čo budete potrebovať: 
•         Iba sami seba, otvorenú myseľ, nohy, ruky a hlavne svoje srdce.
•         Priemernú fyzickú kondíciu.
•         Vlastný otestovaný batoh, kvalitný spacák do zimy, primerané oblečenie a rozchodené topánky.
•         Pripravený stravovací balíček – stravovanie si účastníci zabezpečujú z vlastných zdrojov. Varič je potrebný jeden kus na stan.

Maximálny počet účastníkov: 20 
Uzávierka prihlasovania: 20.11.2017
Prihlasovanie:

ON-LINE PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Kontaktná osoba:
Slavomír Pačuta
Tel.: 0908 183 660
Email: slavo.pacuta@ois.sk

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Linky na naše predchádzajúce zimné kurzy:

INZIMITY 2016 - text aktualizovaný k 2.1.2016:

Prvý ročník INZIMITY je za nami. Boli to skvelé a nezabudnuteľné 4 dni, počas ktorých sme zažili všetko, čo len zima môže ponúknuť - chlad vonku, teplo v spacáku i pri ohni, putovanie zasneženými pláňami i strmými kopcami. Fyzickú záťaž i psychický oddych, prednášky, ktoré sa hlboko zarývali pod kožu. Ďakujeme našim účastníkom, že to s nami zvládli a tešíme sa na ďalšie pokračovanie v roku 2017!

FOTOGALÉRIA TU!!!

INZIMITY 2016 - Výberovka. Text aktualizovaný k 1.12.2015:

Čestne hlásime, že Výberovku do projektu máme úspešne za sebou. Konala sa v termíne 27. - 28. novembra 2015 a naši účastníci si počas nej vyskúšali (mnohí prvé) spanie v zimných podmienkach vonku i niektoré praktické zručnosti, ktoré budú pre úspešné kurzu potrebovať. Ďalej sme zrealizovali workshopy zamerané na materiálne vybavenie počas kurzu, fyziológiu zimného pobytu v prírode i stravovanie. Bol to úžasný, aj keď pocitovo veľmi krátky necelý dvojdeň. Užili sme si ho však na maximum. Už sa nevieme dočkať putovnej časti v januári. Fotogalériu toho, čo sa dialo nájdete po kliknutí sem a ďalšie info môžete sledovať na FB kliknutím sem.

 

Fotogaléria Zimné hry na snehu i bez snehu 2013

Fotogaléria Winter Outdoor eXperience (WOX)

 

 

© 2015 OUTDOOR INSTITUTE STAGEMAN