Denné letné tábory 2017

PIATY ELEMENT - nadupaný letný denný tábor

Leto sa nám nezadržateľne blíži a vy sa určite zamýšľate nad tým, kam dať svoje dieťa počas prázdnin. Osvedčenou voľbou sú naše skvelé denné dochádzkové tábory, ktoré pripravujeme podľa motta VIDITEĽNE INAK v Banskej Bystrici. Pre leto 2017 sme pre vaše ratolesti pripravili úplne nový koncept s inšpiratívnou tematikou - PIATY ELEMENT. O vaše dieťa bude postarané ako v bavlnke, čo zabezpečia naši úžasní animátori. Tak neváhajte, posielajte ich k nám, už sa na ne tešíme! ;)

Klikni pre zväčšenie

Základné informácie:
1. Tábor je určený pre deti vo veku od 7 do 13 rokov.

2. Tábor je putovný - každý deň sa budeme nachádzať na inom mieste podľa stanoveného harmonogramu (aj mimo Banskej Bystrice). Ten budú mať k dispozícii rodičia prihlásených detí. Program sa môže upravovať na základe aktuálneho počasia, hlavná myšlienka ale bude zachovaná.

3. Miestom stretnutia - ranného odovzdania i popoludňajšieho vyzdvihnutia, je parkovisko pred Domom kultúry na Námestí slobody. Deti je potrebné priviezť v čase medzi 7:30 - 8:00, resp. podľa inštrukcií  oznámených najneskôr deň vopred. Toto miesto sme vybrali preto, aby sme vám čo najviac uľahčili odovzdávku štafiet :)

4. Tábor sa bude konať v nasledovných termínoch a cenách:

(10.7.-14.7.2017)    PRIHLÁSIŤ

(17.7.-21.7.2017)     PRIHLÁSIŤ

                    Pri prihlásení do 31. mája 2017 je cena 70€/dieťa.

                    Pri prihlásení od 1. júna 2017 je cena 75€/dieťa.

Cena je uvedená za celý týždeň (pondelok až piatok). Pri objednaní tábora pre viac detí (len súrodencov) bude objednávateľovi poskytnutá zľava 5€ z celkovej ceny.

4. V cene je zahrnuté:

 • jedinečný program (výlety a vstupy)

 • animátori

 • materiál a pomôcky

 • pitný režim

 • 5x obed. (V prípade potreby zabezpečíme stravu aj pre celiatikov a iný druh špeciálneho stravovania).

5. Popis tábora a jeho obsah:

PIATY ELEMENT

V hlbinách vesmíru sa objavilo tajomné zlo, ktorého jediným cieľom je skoncovať so svetom. Existuje iba jedna vec, ktorá ho dokáže zastaviť, a tou je sila ukrytá v piatich elementoch. Miesta, na ktorých sa jednotlivé elementy nachádzajú, sú na veľmi odľahlých a nebezpečných miestach. Ľudstvo preto hľadá nebojácnych bojovníkov, ktorí sa vydajú na náročnú cestu, počas ktorej ich nájdu a prinesú, aby tomuto krutému osudu zabránili.

Ak máš v sebe akýkoľvek nezvyčajný talent, nekonečnú silu, či nezlomnú  odvahu, prihlás sa aj ty, budeme ťa potrebovať! O našom osude sa rozhodne už toto leto!!!

Misia je však neopísateľne náročná. Potrebujeme preto, aby si dovtedy na sebe poriadne popracoval, aby si bol pripravený na všetky výzvy. Počas jednotlivých dní ich bude viac ako dosť, priprav sa preto najmä na tieto úlohy:

Element Zem – pocítiš ju nielen na nohách, ale i na rukách. Prejdeš jej vysoké bralá, no tiež zostúpiš do jej hlbín. Pracuj preto na mocnom stisku chlapa!

Element Voda – bahnité močiare i priezračné, no zato ľadové priehrady budeš musieť prekonať tak, aby to na tebe nezanechalo žiadnu stopu. Zlepšiť sa musíš vo svojej schopnosti vydržať čím dlhšie bez nádychu.

Element Vzduch – nájde si nás tam, kde parkujú vesmírne koráby a ožiari nás ich sila forsáží. Trénuj preto pohyb vo väčšej výške, aby ťa neprekvapili závrate.

Element Oheň – bude našim najvernejším kamarátom, v jeho teple osušíme sa i pripravíme svoju poživeň. Jeho jas dodá nám silu v ťažkých momentoch.

Element Kov – silu strojov skrotíme v elemente kov. Preto na sústredení mysle i tela popracuj, by nevykoľajil ťa z nej žiadny nepremyslený čin.

Čo ťa v programe neminie:

 • Dobrodružné putovanie pomocou navigačných nástrojov
 • Spoznávanie jedinečných miest, ktoré v sebe skrývajú hľadané elementy
 • Prehliadku podzemných priestorov
 • Návštevu vodných rezervoárov
 • Osedlanie dvojkolesových tátošov
 • Inšpekciu krotiteľov vzdušných areálov
 • Prekonávanie nebezpečných cestovateľských výziev
 • Testovanie zriedkavých pohybových návykov

V praxi to znamená:

 • Výlety vláčikom a možno aj inými dopravnými prostriedkami
 • Návštevu jaskyne
 • Návštevu kúpaliska
 • Výlet do prírody s opekačkou
 • Hry v prírode
 • Netradičné športové aktivity

V prípade nepriaznivého počasia sa počas každého dňa bude realizovať alternatívny program vo vnútorných priestoroch.

6. Prihlásením dieťaťa/detí do denného tábora organizovaného občianskym združením Outdoor Institute súhlasí rodič so všeobecnými podmienkami. Po prihlásení dieťaťa/detí Vám na uvedený e-mail zašleme podklady na zrealizovanie platby.

7. O vaše deti bude výborne postarané. Program budú pre nich zabezpečovať naši skvelí animátori, ktorí majú skúsenosti z táborov, škôl v prírode, branných či adaptačných kurzov i hotelovej a aquaparkovej animácie na Slovensku i v zahraničí.

Pre Všeobecné podmienky kliknite sem.

V prípade akýchkoľvek otázok nás, prosím, kontaktujte na lenka.piliarova@stageman.sk alebo 0908 183 660.

 

© 2015 OUTDOOR INSTITUTE STAGEMAN