INZIMITY 2018

Zimný zážitkový kurz INZIMITY 2018

--Partizánsky chodník--

 

 

Na severe začína tuhnúť a zasnežené vrcholky Tatier nám pripomínajú, že zimu tu máme čo nevidieť! Zimu a s ňou sneh, mráz, lyže, Vianoce, krb, kopce, punč (?:)... Každý si zimu spojí s niečím sebe vlastným a príjemným. Nám zima prinesie pokoj, ticho hôr, nekonečnú čistú bielu perinu, vŕzgajúci sneh pod nohami, praskajúci oheň, či horúci čaj v kruhu známych a prírody. Okrem toho však prichádza aj chlad, mráz, či vlhkosť a tie dokážu pokaziť príjemný pocit z rozprávkového ročného obdobia. Vieme, prešli sme si tým. A ako sa s tým vysporiadať a spoznať špecifickú krásu tohto ročného obdobia, ti ponúkame počas 5-tich dní na zážitkovom kurze INZIMITY. Tento rok sa vydáme po partizánskom chodníku priamo do Partizánskej republiky a prejdeme si časť Nízkych Tatier – časť cesty hrdinov SNP. 

 

Motto:
"Nemôžeme byť všetci hrdinami, pretože niekto musí stáť bokom a tlieskať hrdinstvu ostatných".

 

Popis projektu:

Nebola to naša vojna. Vybojovali ju za nás naši dedovia. Ľudia sa zmenili, krajina však zostala.

Cieľom tohto projektu je navštíviť najzaujímavejšie časti Cesty hrdinov SNP. Užijeme si krásu našej prírody bez strachu o holý život. Aj vďaka našim dedom. 
Zima, sneh, biele pláne pokryté snehom a horské chrbty zaliate slnkom. K tomu ešte stan, poriadny spacák, snežnice na nohy, batoh na plecia a môžeme sa vydať za nezabudnuteľnými zážitkami.

Počet účastníkov je obmedzený na 20 osôb.


DÔLEŽITÉ: Kurz sa skladá z 2 častí a je výberový! Prihláška nezaručuje automaticky účasť, ale keď ju nepošlete, nebudeme o vás vedieť :-)


Sami si otestujete svoje schopnosti, možnosti aj výbavu počas našej „výberovky“ – úvodného stretnutia, ktoré sa bude konať v decembri, kde si dáme trošku do tela a zistíme, kto je a kto ešte má určite rezervy v príprave.

Termíny

Výberovka: 1. – 2. december 2017
Expedícia: 31. január – 4. február 2018
Veková kategória: 18+
Miesto konania projektu
               Výberovka– Kremnické vrchy
               Hlavná časť – Veľká Fatra, Nízke Tatry
Cena: 70 €

Čo vás čaká?
•         Prejdete si časť cesty hrdinov SNP v zime, ako samotní hrdinovia.
•         Zažijete 5 neopakovateľných dní a 4 noci v zimnej prírode.
•         Zistíte, s akým málom si človek v skutočnosti vystačí.
•         Užijete si veľa smiechu, občasné škrípanie zubov a pár prekvapení (niekedy i neplánovaných).
•         O čo ťažší sa vám bude zdať váš batoh, o to ľahšie bude vaše srdce.
•         Domov sa vrátite s čistou hlavou a kopou energie.

Cena tiež zahŕňa: prenájom snežníc, náklady na prípravu kurzu, odborné zabezpečenie a vedenie kurzu, náklady na špeciálne programové vybavenie.

Čo budete potrebovať: 
•         Iba sami seba, otvorenú myseľ, nohy, ruky a hlavne svoje srdce.
•         Priemernú fyzickú kondíciu.
•         Vlastný otestovaný batoh, kvalitný spacák do zimy, primerané oblečenie a rozchodené topánky.
•         Pripravený stravovací balíček – stravovanie si účastníci zabezpečujú z vlastných zdrojov. Varič je potrebný jeden kus na stan.

Maximálny počet účastníkov: 20 
Uzávierka prihlasovania: 20.11.2017
Prihlasovanie:

 

Inštruktorský tím:

Martin Babiar

(*1985)

Motto: „Čím vyššie vyjdeš, tým ďalej dovidíš“

Môj život bol od detstva spojený s prírodou. Vzťah k nej u mňa vytvorili dvaja ľudia – môj dedo a môj otec. Na deda si spomínam ako na veľmi vnímavého človeka, ktorý veľmi rád a pútavo odovzdával svoje vedomosti, vďaka čomu sa zo mňa okrem iného stal hubár. Otec ma ovplyvnil tým, že ma v siedmich rokoch spolu so sestrou zobral na Slavkovský štít. To doteraz zostáva v mojej pamäti ako prvé obrovské dobrodružstvo, ktoré som zažil.

Príroda a zima ma vždy fascinovali a prvý vážny zásah do zóny komfortu som zažil v roku 2010 na Zimnom inštruktorskom kurze v Čechách. O rok na to som bol už prihlásený na kurz Život je gotickej pes. Na oboch z nich som ohromným spôsobom podcenil výbavu a doteraz z týchto skúseností čerpám, pretože mi práve týmto dali do života ohromné skúsenosti.

Trvalo mi pár rokov, kým som sa opäť k zimným kurzom vrátil, za čo môžu moji dvaja kolegovia, Slavo a Jaro, s ktorými pripravujeme druhý ročník nášho projektu Inzimity. Už teraz sa neviem dočkať zimných dní, ktoré nás čakajú vo februári 2018 a som zvedavý, čo sa naučím o ľuďoch, prírode, no hlavne o sebe. Mojou najväčšou výzvou bude otestovať si takýto kurz z pohľadu vegánstva, keďže som zo sveta carnistov – mäsožravcov vystúpil na začiatku tohto roka.

Jaroslav Kompán

(*1976)
Motto: „ Život je ako jazda na bicykli ak nechceš spadnúť musíš ísť dopredu.“ A je jedno či po horizontále alebo vertikále.

Narodil som sa a bývam v srdci Slovenska v krásnej Banskej Bystrici. Jej okolité hory Veľká Fatra a Nízke Tatry ma naučili spoznávať a rešpektovať prírodu, veľkú studnicu poznania. Tu som spoznal kamarátov a sám seba.  Moja práca mi umožňuje odovzdávať svoje vízie a pohľad iným a otvárať im dvere poznania. Mám za sebou inštruktorskú prácu v rámci projektov Život je gotický pes 2012,2017 ,kurzy skialpinizmu atď. Stretnete sa so mnou na KTVŠ FF UMB alebo Horoklube ŠK UMB

Zimná príroda je o stretnutí seba samého v úplnej nahote, poskytuje možnosť skľudnenia v dnešnej rýchlej dobe. Je o priateľstve, spolupráci a smrdí človečinou. Ponúka a vyžaduje silné rozhodnutia, vyžaduje odhodlanie čeliť živlom a útrapám straty fyzickej a duševnej sily. Za odmenu dostávaš schopnosť veriť svojmu odhodlaniu, ktoré ťa môže doviesť k ďalším cieľom a poznaniu.

Slavomír Pačuta

(*1987)

Motto: „Usmievaj sa na svet a ten ti úsmev vráti“

Narodil som sa na ďalekom východe vtedajšej ČSSR, priamo pod Slanskými vrchmi, ktoré ovplyvnili moje detstvo aj dospievanie. Mama bola lesná robotníčka, v prírode sme ako rodina trávili veľa času  a tak nie je prekvapením, že k prírode a horám mám vždy veľmi blízko. Niekde na tejto ceste ma začala fascinovať zimná príroda, jej ticho a pokoj.

Od štúdií telesnej výchovy na vysokej škole v Banskej Bystrici a Brne až doteraz dávam za dosť môjmu cestovateľskému pudu. Najradšej však cestujem úplne tradične (vo videní dnešného sveta netradične), a preto som doteraz navštívil 9 krajín na bicykli.

Verím, že len ľudia, ktorí robia v živote to, čo ich baví, robia všetko srdcom a dávajú tak veciam osobitné čaro. Takýchto ľudí som našiel aj na Gotickom psovi 2012 a 2017, či na INZIMITY 2016. Už teraz sa teším na utíchnutie civilizácie a jej materiálneho blahobytu, na svetské nič a naopak, užívanie si prírodného luxusu a na najdôležitejšie stretnutie so sebou samým.

 

Kontaktná osoba:
Slavomír Pačuta
Tel.: 0908 183 660
Email: slavo.pacuta@ois.sk

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Linky na naše predchádzajúce zimné kurzy:

INZIMITY 2016 - text aktualizovaný k 2.1.2016:

Prvý ročník INZIMITY je za nami. Boli to skvelé a nezabudnuteľné 4 dni, počas ktorých sme zažili všetko, čo len zima môže ponúknuť - chlad vonku, teplo v spacáku i pri ohni, putovanie zasneženými pláňami i strmými kopcami. Fyzickú záťaž i psychický oddych, prednášky, ktoré sa hlboko zarývali pod kožu. Ďakujeme našim účastníkom, že to s nami zvládli a tešíme sa na ďalšie pokračovanie v roku 2017!

FOTOGALÉRIA TU!!!

INZIMITY 2016 - Výberovka. Text aktualizovaný k 1.12.2015:

Čestne hlásime, že Výberovku do projektu máme úspešne za sebou. Konala sa v termíne 27. - 28. novembra 2015 a naši účastníci si počas nej vyskúšali (mnohí prvé) spanie v zimných podmienkach vonku i niektoré praktické zručnosti, ktoré budú pre úspešné kurzu potrebovať. Ďalej sme zrealizovali workshopy zamerané na materiálne vybavenie počas kurzu, fyziológiu zimného pobytu v prírode i stravovanie. Bol to úžasný, aj keď pocitovo veľmi krátky necelý dvojdeň. Užili sme si ho však na maximum. Už sa nevieme dočkať putovnej časti v januári. Fotogalériu toho, čo sa dialo nájdete po kliknutí sem a ďalšie info môžete sledovať na FB kliknutím sem.

 

Fotogaléria Zimné hry na snehu i bez snehu 2013

Fotogaléria Winter Outdoor eXperience (WOX)

 

 

© 2015 OUTDOOR INSTITUTE STAGEMAN